Agility team Hodonín

Zpravodaj 2008

Letní výcvikový tábor Hodonín, 8.-16.8.2008
Letošní rok byl pro náš klub premiérový, protože se u nás poprvé konal letní výcvikový tábor agility. Výcviku se ujala Martina Konečná a jako druhý výcvikář byla pozvána Martina Vaškebová ze "Psí školy na Ostrově". O tábor byl od začátku docela velký zájem, takže záhy byl stav naplněn – ve finále se ho zúčastnilo 33 lidí a kolem 40ti psů. Všichni byli hned první den rozděleni do 6 skupin, každá skupina běhala jednu hodinu dopoledne a hodinu odpoledne (jednou agility a podruhé jumping), vždy s vystřídáním trenérky. Každá hodina byla plná různých sekvencí a záludností, které na nás Martinky přichystaly. Určitě můžeme říct za všechny účastníky, že celý týden nám dal mnoho nového, hodně věcí jsme zdokonalili a dalším novým prvkům jsme se naučili. Oběma Martinám patří velký dík i obdiv, že vydržely i v tom horku stát celý den na place, navíc v plném nasazení, takže to jedna i druhá odnesla téměř ztrátou hlasu.
Na každé odpoledne byla původně plánována nějaká hra, protože ale počasí bylo více než letní a slunce opravdu moc pálilo, tak se po 3dnech hry zrušily. Naštěstí se pejsci mohli zchladit v blízké řece Moravě a páníčci mohli doplňovat tekutiny ve stínu stromů u přístaviště. Volný čas táborníci trávili dle libosti, pěkným zážitkem bylo venčení smečky psů na hrázi podél řeky při zapadajícím slunci. Večer byla možnost posedět u táboráku a při kytaře a zpěvu si nad ohněm opéct i nějakou tu dobrotu. Ve čtvrtek, v den oddechu před závody, byl objednaný výlet lodí po řece Moravě k Baťovu kanálu, čehož hodně lidí s nadšením využilo, někteří i se svými čtyřnohými miláčky.
Celý tábor byl uzavřen pátečními závody Letní Hodonínská tlapka. Zprávičku o závodech i o umístění našich členů najdete v sekci Úspěchy.Tábor nám skončil v sobotu dopoledne, po (obzvlášť pro stanující) dobrodružné noci plné blesků, hromů a silného deště. Ráno se naštěstí déšť uklidnil, takže jsme mohli pobalit a postupně se rozjet do svých domovů.
Zorganizování takové akce dalo určitě hodně práce a příprav a děkujeme Martině Konečné a Jarce Hřebačkové, že se do toho pustily. Doufáme, že se můžeme těšit se všemi zase za rok nashledanou v Hodoníně!
Katka a Martina
Děkujeme Nikolce za spoustu krásných fotek: 1.album, 2.album