Agility team Hodonín

Zpravodaj 2010

Mezinárodní víkendovka: „Vakoničovi“ - 21.-22.8.2010
Na letošní „Letní Hodonínské tlapce“, kde pískal Pal’o Vakonič, padl návrh od Radky Konečné, jestli bychom Marťu a Pal’a nepozvali do klubu na víkendovku. Co není může být a tak jsme ještě ten den s Maťou domluvili předběžný termín, který jsem okamžitě podala na výbor. Jakmile mi bylo oznámeno schválení intenzivky, organizace mohla začít. Vyhodily se propozice, lidičkové se začali hlásit, posílat penízky.
Celá intenzivka probíhala na dvou mini-parkurech, s oběma trenéry, u kterých jsme se po oba dny střídali. U Mati jsme se zaměřovali na naučení se a nebání se všemožných otoček, které jsme následně využívali u vedení pejska na technických sekvencích v rychlosti u Palina.
Troufám si říct, minimálně za Hodoňáky, že tahle intenzivka nám dala mnoho nového a opět jsme zjistili, že v podstatě „nic neumíme“ smile. Maťa i Pal’o se věnovali opravdu každému týmu, věnovali všem stejný čas na vysvětlení. Pal’o často probíral jednotlivé části sekvence dopodrobna, kdy ukazoval všechny varianty vedení a upozorňoval na jejich výhody i nevýhody. Postavené sekvence byly opravdu různorodé, některé hezčí, jiné „bláznivé“, ale každá zdárně skončila přesvědčením a dokázáním na samotných lidech, že to jde zaběhnout i s rychlým psem.
Sobotní trénink jsme ukončili velmi vydařenou opekačkou.
radkaV neděli dopoledne jsme potrénovali a odpoledne na nás Maťa nachystala hromadný „závod“. Nejdříve běželi na čas lidi, kdy jsme normálně proskakovali překážkami. Následně jsme to stejné měli zaběhnout se psy – po doběhnutí obou kol se časy sčítaly a vyhlašovalo se, kdo je na tom nejlíp, ať už se psem, nebo bez něj. Po odpolední relaxační zábavě pro páníčky i psy jsme se rozdělili opět na skupiny k trenérům a odhopkali závěrečné zapeklité parkury.
Všichni jsme po dlouhé době „nabití“ novými informacemi, které musíme určitě strávit a ještě jednou si je nechat projít hlavou, není se čemu divit – po dlouhé době jsme dostali příval skvělých rad. Snad se brzo „nevybijeme“ a rady brzo uplatníme na závodech, kde na start půjdeme s tím, že: „Jdeme vyhrát!!!“, viď Maťo smile.
Doufám, že se všem víkendovka líbila a věřím, že jste si z ní odnesli mnoho nového. Moc děkuji, že se našla taková sestava jaká byla, protože tohle byl nezaměnitelný týmový kolektiv. Příště doufám, ve stejné sestavě…
Marti a Pal’ovi děkuji že přijali pozvání, za ochotu a všechny rady, které nám na place dávali a taky za věčný optimizmus a vytvoření dobré, ba přímo nejlepší nálady, ať už při běhu, nebo v přestávkách.
Děkuji všem hodonínským pomocníkům, kteří mi pomohli při přípravě i uklízení, Radce Konečné za pomoc při organizování. A snad příští rok repete… smile.
Katka
Odkazy na fotky: od Romana Rybanského a Radky Konečné